Lazada Malaysia
Langgan!

Ini bukan spam.

April 20, 2013

Senarai Calon Parlimen dan ADUN Pilihan Raya Umum ke-13 Negeri Perak

Assalmmualaikum,

fuh lama tak update blog disebabkan sibuk sikit malam-malam dah letih tidur pun awal le jawabnya.Hari ini adalah penamaan calon bagi Pilihanraya Umum ke-13 bagi negara Malaysia.Sebagai anak jati negeri Perak aku mengikuti rapat senarai calon di negeri kesayangan aku Perak terutama sekali di Parlimen Parit Buntar.

Calon Parlimen Parit Buntar Muamar Gadafi dari BN dan Mujahid Yusof Rawa dari PAS

BAHAGIAN PILIHAN RAYA PARLIMEN

Parliament Constituencies
NAMA-NAMA CALON DAN PARTI

Names Of Incumbents And Party
KETERANGAN

Information
P054 - GERIK1. HASBULLAH OSMAN (BN)
2. NORHAYATI KASIM (PAS)
P055 - LENGGONG1. MUSTAFFA KAMIL AYUB (PAS)
2. SHAMSUL ANUAR NASARAH (BN)
P056 - LARUT1. RAVEENDRAN A/L M.VALLIKANA (BEBAS)
2. MOHD FAUZI SA’ARI (PAS)
3. HAMZAH ZAINUDIN (BN)
P057 - PARIT BUNTAR1. MUA’AMAR GHADAFI JAMAL JAMALUDIN (BN)
2. DR MUJAHID YUSOF (PAS)
P058 - BAGAN SERAI1. ABDUL LATIF MASUD (BEBAS)
2. MOHD NOR R. M. MONUTTY (PKR)
3. NOOR AZMI GHAZALI (BN)
P059 - BUKIT GANTANG1. ISMAIL SAFFIAN (BN)
2. IDRIS AHMAD (PAS)
P060 - TAIPING1. DATUK TAN LIAN HOE (BN)
2. NGA KOR MING (DAP)
P061 - PADANG RENGAS1. DR MEOR AHMAD (PKR)
2. DATUK SERI MOHAMED NAZRI ABDUL AZIZ (BN)
P062 - SUNGAI SIPUT1. S. NAGALINGAM (BEBAS)
2. DR MICHAEL JEYAKUMAR DEVARAJ (PKR)
3. DATUK S.K DEVAMANY (BN)
P063 - TAMBUN1. DATUK SERI AHMAD HUSNI MOHAMAD HANADZLAH (BN)
2. SITI AISHAH SHAIK ISMAIL (PKR)
P064 - IPOH TIMOR1. KATHLEEN WONG MEI YIN (BN)
2. SU KEONG SIONG (DAP)
P065 - IPOH BARAT1. KALWANT SINGH A/L SUJAN SINGH (BEBAS)
2. M. KULASEGARAN A/L V. MURUGESON (DAP)
3. CHENG WEI YEE (BN)
P066 - BATU GAJAH1. V. SIVAKUMAR (DAP)
2. LOO THIN TUCK (BN)
P067 - KUALA KANGSAR1. KAMILIA IBRAHIM (BEBAS)
2. DATUK WAN MOHAMMAD KHAIR-IL ANUAR WAN AHMAD (BN)
3. KHALIL IDHAM LIM ABDULLAH (PAS)
P068 - BERUAS1. CHANG KO YOUN (BN)
2. DATUK NGEH KOO HAM (DAP)
P069 - PARIT1. MOHD ZAIM ABU HASAN (BN)
2. MUHAMMAD ISMI MAT TAIB (PAS)
P070 - KAMPAR1. LEE CHEE LEONG (BN)
2. KO CHUNG SEN (DAP)
P071 - GOPENG1. TAN CHIN MENG (BN)
2. DR LEE BOON CHYE (PKR)
P072 - TAPAH1. RIDZUAN BANI (BEBAS)
2. SHAHARUZZAMAN BISTAMAM (BERJASA)
3. VASANTHA KUMAR A/L KRISHNAN (PKR)
4. SARAVANAN A/L MURUGAN (BN)
P073 - PASIR SALAK1. DATUK TAJUDDIN ABDUL RAHMAN (BN)
2. MUSTAFFA KAMIL AYUB (PKR)
P074 - LUMUT1. KONG CHO HA (BN)
2. MOHAMAD IMRAN ABD HAMID (PKR)
P075 - BAGAN DATOK1. DATUK SERI DR AHMAD ZAHID HAMIDI (BN)
2. MADHI HASAN (PKR)
P076 - TELOK INTAN1. SEAH LEONG PENG (DAP)
2. MAH SIEW KEONG (BN)
3. K. MORALINGAM (BEBAS)
P077 - TANJONG MALIM1. DATUK SERI ONG KA CHUAN (BN)
2. TAN YEW KEW (PKR)



BAHAGIAN PILIHAN RAYA DEWAN UNDANGAN NEGERI

State Constituencies
NAMA-NAMA CALON DAN PARTI

Names Of Candidates And Party
KETERANGAN

Information
N01 - PENGKALAN HULU1. ABDULLAH MASNAN (PKR)
2. AZNEL IBRAHIM (BN)
N02 - TEMENGGOR1. MHD SUPIAN NORDIN (PKR)
2. SALBIAH MOHAMED (BN)
N03 - KENERING1. MOHAMD TARMIZI ABDUL HAMID (PKR)
2. MOHD TARMIZI IDRIS (BN)
N04 - KOTA TAMPAN1. ZAHRUL NIZAM ABDUL MAJID (PKR)
2. SAARANI MOHAMAD (BN)
N05 - SELAMA1. MOHD AKMAL KAMARUDIN (PAS)
2. MOHAMAD DAUD MOHD YUSOFF (BN)
N06 - KUBU GAJAH1. MOHD NAZRI DIN (PAS)
2. AHMAD HASBULLAH ALIAS (BN)
N07 - BATU KURAU1. MOHAMMAD FADZIL ALIAS (PKR)
2. MUHAMMAD AMIN ZAKARIA (BN)
N08 - TITI SERONG1. ABU BAKAR HUSSIAN (PAS)
2. ABU BAKAR MAT ALI (BN)
N09 - KUALA KURAU1. MOHD SALLEH MAT DISA (BN)
2. ABDUL YUNUS JAMAHRI (PKR)
N10 - ALOR PONGSU1. ROSLI IBRAHIM (PKR)
2. SHAMSUL AMIR RAMLY (BEBAS)
3. DATUK SHAM MAT SAHAT (BN)
N11 - GUNONG SEMANGGOL1. HALIDI WAHAB (BEBAS)
2. MOHD ZAWAWI ABU HASSAN (PAS)
3. ZULKARNAIN ISMAIL (BN)
N12 - SELINSING1. SHARUDIN AHMAD (BN)
2. HUSIN DIN (PAS)
N13 - KUALA SAPETANG1. LOH SWEE ENG (BN)
2. CHUA YEE LING (PKR)
3. ZAINAL ABIDIN ABD RAHMAN (BERJASA)
N14 - CHANGKAT JERING1. ZULKEFLI IBRAHIM (BEBAS)
2. ROSLI HUSIN (BN)
3. MOHAMMAD NIZAR JAMALUDDIN (PAS)
N15 - TRONG1. NORAZLI MUSA (PAS)
2. ZABRI ABD WAHID (BN)
N16 - KAMUNTING1. DATUK MOHAMMAD ZAHIR ABDUL KHALID (BN)
2. MOHD FAKHRUDIN ABDUL AZIZ (PAS)
N17 - POKOK ASSAM1. TEH KOK LIM (DAP)
2. HO CHENG WANG (BN)
3. MOHD YUSOFF ABDULL HAMID (BEBAS)
N18 - AULONG1. LEOW THYE YIH (DAP)
2. SOO KAY PING (BN)
3. YEW TIAN HOE (BEBAS)
N19 - CHENDEROH1. ZAINUN MAT NOOR (BN)
2. MOHAMAD AZALAN (PAS)
N20 - LUBOK MERBAU1. DATUK SITI SALMAH MAT JUSAK (BN)
2. MOHD ZAINUDIN MOHD YUSOF (PAS)
N21 - LINTANG1. AHMAD MAZLAN OTHMAN (PAS)
2. MOHD ZOLKAFLY HARUN (BN)
N22 - JALONG1. LIEW YEW AW (BN)
2. KALIMUTHU A/L SIMMU (BEBAS)
3. LOH SZE YEE (DAP)
N23 - MANJOI1. ASMUNI AWI (PAS)
2. MOHAMAD ZIAD MOHD ZAINAL (BN)
N24 - HULU KINTA1. DATUK AMINUDDIN MD HANAFIAH (BN)
2. M.A TINAGARAM (PKR)
3. SULAIMAN ZAKARIYA (BEBAS)
N25 - CANNING1. WONG KAH WOH (DAP)
2. CEYLYN TAY WEI LUNG (BN)
N26 - TEBING TINGGI1. KHOO BOON CHUAN (BN)
2. ONG BOON PIOW (DAP)
N27 - PASIR PINJI1. LEE CHUAN HOW (DAP)
2. THONG FAH CHONG (BN)
N28 - BERCHAM1. KALIMUTHU A/L RANGGAYAH (BEBAS)
2. LIM HUEY SHAN (BN)
3. CHEONG CHEE KHING (DAP)
N29 - KEPAYANG1. CHANG KOK AUN (BN)
2. NGA KOR MING (DAP)
N30 - BUNTONG1. SIVASUBRAMANIAM A/L ATHINARAYANAN (DAP)
2. SIVARAJ A/L CHANDRAN (BN)
3. IRUTHIYAM SEBASTIAR A/L ANTHONISAMY (BEBAS)
4. MOHD BASRI SHAFIE (BEBAS)
N31 - JELAPANG1. M. SARASVATHY (PSM)
2. S. MOKAN (BN)
3. TEH HOCK KE (DAP)
N32 - MENGLEMBU1. LIM PEK HAR (DAP)
2. LOO GAR YEN (BN)
N33 - TRONOH1. YIP SZE CHOY (BN)
2. YONG CHOO KIONG (DAP)
N34 - BUKIT CHANDAN1. JAHIDDIN ISA (BEBAS)
2. FATHMAWATY SALIM (PKR)
3. MASLIN SHAM RAZMAN (BN)
N35 - MANONG1. MOHAMAD KAMIL SHAFIE (BN)
2. JAMIL DZULKARNAIN (PAS)
N36 - PENGKALAN BAHARU1. KHAIRUDDIN ABD MALIK (PAS)
2. ABD MANAF HASHIM (BN)
3. AHMAD NIZAM IBRAHIM (BEBAS)
N37 - PANTAI REMIS1. KOH SER YUN (BN)
2. WONG MAY ING (DAP)
N38 - BELANJA1. NAJIHATUSSALEHAH AHMAD (PAS)
2. MOHD NIZAR ZAKARIA (BN)
N39 - BOTA1. ZULKIFLY IBRAHIM (PKR)
2. DATUK NASARUDIN HASHIM (BN)
N40 - MALIM NAWAR1. LEONG CHEOK KENG (DAP)
2. CHANG GWO CHYANG (BN)
N41 - KERANJI1. CHEN FOOK CHYE (DAP)
2. DANIEL WA WAI HOW (BN)
N42 - TUALANG SEKAH1. BALDIP SINGH A/L SANTOKH SINGH (PKR)
2. SYED MOHAMED SYED ALI (BEBAS)
3. NOLEE ASHILIN MOHAMMED RADZI (BN)
N43 - SUNGAI RAPAT1. HAMIDAH OSMAN (BN)
2. MIOR AZMAN AMINUDDIN MIOR ARIS (BEBAS)
3. RADZI ZAINON (PAS)
N44 - SIMPANG PULAI1. CHANG KON YOU @ CHEN KWAN WU (BN)
2. TAN KAR HING (PKR)
N45 - TEJA1. YEW SAU KHAM (BN)
2. CHANG LIH KANG (PKR)
N46 - CHENDERIANG1. AMANI WILLIAMS-HUNT ABDULLAH (PKR)
2. MAH HANG SOON (BN)
N47 - AYER KUNING1. SAMSUDIN ABU HASSAN (BN)
2. KATHIRAVAN A/L MURUGAN (BEBAS)
3. AHMAD RAZI OTHMAN (PAS)
N48 - SUNGAI MANIK1. ZAINOL FADZI PAHARUDIN (BN)
2. OSMAN ABDUL RAHMAN (PKR)
N49 - KAMPONG GAJAH1. ISHAK SAARI (PAS)
2. ABDULLAH FAUZI AHMAD RAZALI (BN)
N50 - SITIAWAN1. NGEH KOO HAM (DAP)
2. TING TAI FOOK (BN)
N51 - PASIR PANJANG1. VIJAYAN A/L SUBRAMANIAM (BEBAS)
2. RASHIDI IBRAHIM (BN)
3. ROHAWATI ABIDIN (PAS)
N52 - PANGKOR1. BENARD PARENPA (BEBAS)
2. DATUK SERI DR ZAMBRY ABD KADIR (BN)
3. MOHD SAIFULLAH MOHD ZULKIFLI (PKR)
N53 - RUNGKUP1. DATUK SHAHRUL ZAMAN YAHYA (BN)
2. MOHD MISBAHUL MUNIR MASDUKI (PAS)
N54 - HUTAN MELINTANG1. R. SUPRAMANIAM (BN)
2. MAT SIDI HASHIM (BEBAS)
3. S. KESAVAN (PKR)
4. AZAHARI ABDULLAH (BEBAS)
N55 - PASIR BEDAMAR1. M. KAYVEAS (BN)
2. TERENCE NAIDU A/L V.RAJA @ RAJA NAIDU (DAP)
N56 - CHANGKAT JONG1. MOHD ANUAR SUDIN (PAS)
2. SUPPAN A/L KRISHNAN (BEBAS)
3. MOHD AZHAR JAMALUDDIN (BN)
N57 - SUNGKAI1. SIVANESAN A/L ACHALINGAM (DAP)
2. GOH KIM SWEE (BN)
N58 - SLIM1. R. MOSSES (BEBAS)
2. MOHD KHUSAIRY ABDUL TALIB (BN)
3. AMINUDDIN ZULKIPLI (PAS)
N59 - BEHRANG1. KAMAL BADRI TAK M ZAINUDIN (BEBAS)
2. RAMNAIDU A/L SURIDEMUDU (BEBAS)
3. ABDUL HADI ABDUL KHATAB (PKR)
4. RUSNAH KASSIM (BN)


SUMBER : Marhaen.info

- Diharap semua calon dapat menjalankan amanah rakyat yang akan diberikan pada 5.05.2013 nanti.Jangan pula jadi nampak muka di awal pilihanraya dan akhir pilihanraya sahaja. :)

Boleh Kongsikan Artikel Ini !
SOCIAL →
FOLLOW →
Kongsi →
Dibawa Oleh: Faizal Anuar
Related Posts with Thumbnails

6 comments:

  1. Mari mengundi..Jom sama2 kita mengundi...

    ReplyDelete
  2. salam jom buang undi.tapi tahun ni buang undi kt melaka. bila nak tukar alamat kt perak ni heee

    ReplyDelete
  3. pasir salak.... datuk tajuddin.. =)

    ReplyDelete
  4. bagus sungguh calon kat dlm gambar tu.. aman dan harmoni..

    p/s: kenapa tak filter komen anonymous tu...?

    ReplyDelete
  5. Semoga mereka dalam senarai menjalankan tugas dengan baik dan berintegriti...

    ReplyDelete

Jangan lupa tinggalkan mesej yerr...

 

Copyright © 2013 Faizal Anuar ™ ! Lifestyle & Parenting Blogger.